Stavební spoření on-line

Uzavírání smluv stavebního spoření on-line je hlavní náplní těchto stránek. Začtěte se do těchto stránek, i když smlouvu na stavební spoření již máte uzavřenu, neboť na těchto stránkách naleznete spoustu zajímavých informací, jejichž tématem je stavební spoření

Uzavírání smluv na stavební spoření prostřednictvím internetu dosáhlo na konci roku 2003 nebývalých rozměrů. Tato skutečnost byla vyvolána změnou zákona o stavebním spoření. Tato změna zákona o stavebním spoření zavedla do systému stavebního spoření nové prvky, které znamenají výrazné rozdíly mezi smlouvami uzavřenými do konce roku 2003 a mezi smlouvami, které budou uzavřeny po 1. 1. 2004.

I když by se mohlo zdát, že uzavřít smlouvu o stavebním spoření již není výhodné, není tomu tak. I nadále zůstává stavební spoření výhodnou investicí, neboť státní podpora, která je nyní 15% (maximálně však 3.000 Kč) je zajímavým zhodnocením finančních prostředků, jakého se může dosáhnout jen u velmi malého okruhu investic.

Tyto stránky se orientují na uzavírání smluv stavebního spoření on-line a jako bonusový materiál zde naleznete různé informace, které se týkají stavebního spoření. Prostřednictvím těchto stránek máte nejen možnost uzavřít smlouvu o stavebním spoření online, ale také se zde dozvíte, na co lze stavební spoření využít a naleznete zde mnoho zajímavých informací o stavebním spoření. Budete-li mít dotazy ke stavebnímu spoření, na kterém jste nenašli nikde odpověď, můžete využít naší online podpory na stránce nejčastějších dotazů (FAQ). Vaše dotazy o stavebním spoření Vám rádi zodpovíme.

Ke každé smlouvě o stavebním spoření, kterou uzavřete prostřednictvím těchto stránek a která bude splňovat stanovené podmínky máte možnost na základě veřejného příslibu získat zajímavou finanční prémii.

Smlouvy o stavebním spoření, které uzavřete prostřednictvím těchto stránek, Vás nepřijdou na víc peněz, než smlouvy, které byste uzavřeli třeba na pobočce stavební spořitelny. Opak je pravdou: díky prémii, kterou máte možnost získat ke každé smlouvě, můžete ušetřit na každé smlouvě o stavebním spoření 15% z poplatku za uzavření smlouvy o stavebním spoření. Navíc platí k zde uzavřeným smlouvám i různé soutěže, které jsou vyhlašovány stavebními spořitelnami, takže pokud smlouva bude splňovat podmínky těchto soutěží, budete do slosování o ceny také zařazeny. Vyjímku z účasti v takovýchto soutěžích tvoří pouze případné soutěže vypsané pro smlouvy uzavřené prostředníctvím internetových stránek provozovaných samotnými stavebními spořitelnami.

Stavební spoření je nejlepší forma zhodnocení peněz, kterou máte k dispozici, aniž byste nesli riziko ztráty finančních prostředků. Prostředky vložené na stavební spoření jsou garantovány státní zárukou a tak se stavební spoření stává stále populárnějším. To mimo jiné vedlo i ke snaze našeho státu tuto moderní metodu zhodnocení peněz redukovat a proto byla 26. 9. 2003 na 20. schůzi Poslanecké sněmovny a posléze 5. 11. 2003 také v nezměněné podobě i Senátem schválena novela zákona o stavebním spoření, která poněkud zpřísnila podmínky stavebního spoření.

Novela zákona o stavebním spoření měla uspořit ve státním rozpočtu několik miliard, ale jak se zdá, opak bude pravdou, neboť pod tíhou novely zákona o stavebním spoření bylo na konci roku 2003 uzavřeno mnohem více smluv o stavebním spoření, než v letech předcházejících. Budou-li účastníci stavebního spoření nově uzavřených smluv o stavebním spoření pravidelně a maximálně spořit, přijde tak stát o nemalé finanční prostředky, které bude muset vložit do státních podpor na tato nově uzavřená stavební spoření. Zda se státu podaří uspořit finanční prostředky, nebo zda naopak bude muset více finančních prostředků vynakládat, ukáže čas, který odhalí, jaká je platební morálka u nových účastníků stavebního spoření. Pokud by platební morálka byla vysoká, musel by stát vynaložit nemalé finanční prostředky na pokrytí státních podpor stavebního spoření.

Stavební spoření lze uzavřít na každého člena rodiny a lze tím na každou smlouvu o stavebním spoření získat státní podporu ve výši až 3.000 Kč (u smluv uzavřených do 31.12.2003 je to až 4.500 Kč) na jedno rodné číslo ročně, což jistě není zanedbatelný výnos. Uzavřete-li si stavební spoření na každého člena domácnosti, bude to zcela jistě zajímavý finanční výnos bez vynaložení velkého úsilí.

 


Náhodný citát:

Ten nejpomalejší, který neztratil z očí cíl, jde stále ještě rychleji, než ten, který bloudí bez cíle.Gotthold Ephraim Lessing

zdravi-hubnuti.gif, 35 kB

Revize: 20. 2. 2007

Tyto stránky si právě teď čtou 3 čtenáři.

Dnes je sobota, 24. února 2024